.
. logo Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
w Tomaszowie Lubelskim
h1 h2
l1
l3l
 
BIP
program PlByUa
MS_FS
 
rpo FE_IS
Finansowane z budżetu Państwa

Witamy na naszej stronie!                                                                             .       

Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc

Kierownik Oddziału

lek. med. Alina Brzozowska-Gałan
specjalista chorób płuc

Pielęgniarka Koordynująca

mgr Elżbieta Wolanin

telefony:
Kierownik Oddziału 84 664 44 11 w. 367
Gabinet lekarski 84 664 44 11 w. 453
Dyżurka pielęgniarek 84 664 44 11 w. 417
Dla pacjentów 84 664 44 11 w. 354
SKYPE link
lekarze:
lek. med. Kinga Gajewska - specjalista chorób wewnętrznych
lek. med. Małgorzata Ryczek - specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych
lek. med. Anna Wachowicz - specjalista chorób wewnętrznych

Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc prowadzi całodobową diagnostykę i leczenie pacjentów w systemie opieki stacjonarnej. Przyjmujemy chorych z ostrymi i przewlekłymi infekcjami układu oddechowego tj. zapalenie płuc i opłucnej, ciężkie spastyczne zapalenia oskrzeli, zmiany w miąższu płuc, opłucnej i śródpiersiu . Pacjenci zgłaszają się również z dolegliwościami ze strony układu oddechowego takimi jak przewlekły kaszel, krwioplucie, duszność, ból w klatce piersiowej.

Dysponujemy 32 łóżkami w salach 2 i 3 osobowych. Przy każdym z łóżek znajduje się gniazdo tlenowe do tlenoterapii biernej. Jesteśmy jedynym oddziałem w regionie zajmującym się leczeniem gruźlicy . W części oddziału dla pacjentów chorych na gruźlicę posiadamy 3 izolatki ze specjalistycznym systemem wentylacji i klimatyzacji.

W oddziale jest Pracownia Bronchoskopii, w której wykonywane są badania bronchofiberoskopowe z pobraniem materiału do badań histopatologicznych i cytologicznych.

W strukturze oddziału jest także Pracownia Spirometrii do badań spirometrycznych z uwzględnieniem próby rozkurczowej, co jest niezbędne w diagnostyce obturacyjnych schorzeń układu oddechowego.

Kolejnym badaniem diagnostycznym wykonywanym w oddziale jest test 6 minutowego chodu, gdzie nasi pacjenci oceniani są pod względem ogólnej wydolności wysiłkowej.

Dysponujemy również Salą Intensywnej Opieki Medycznej, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt medyczny w postaci respiratorów do wentylacji inwazyjnej, kardiomonitorów, aparatów CPAP i BIPAP, pulsoksymetrów, defibrylatora, ssaków oraz pomp infuzyjnych.

Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc jest jednym z najdłużej funkcjonujących oddziałów w tutejszym szpitalu. Na przestrzeni lat prowadził działalność w dość trudnych warunkach lokalowych. Dlatego swój rozwój oraz renomę zawdzięcza przede wszystkim wspaniałej kadrze medycznej, w osobach Ordynatorów Oddziału, tj. dr Urszuli Stagińskiej, dr Bronisławowi Kozyrze, dr Elżbiecie Święcińskiej, dr Irenie Romańczuk, dr Alinie Brzozowskiej-Gałan lekarzom pracującym w Oddziale oraz Pielęgniarkom Oddziałowym: Paniom Janinie Grum, Feliksie Szabat i Elżbiecie Wolanin, a także pozostałemu personelowi.

W 2005 roku oddano do użytku obecny budynek, spełniający normy obowiązujące w Unii Europejskiej, w którym mamy przyjemność i zaszczyt leczyć naszych pacjentów. Wyspecjalizowana kadra medyczna lekarska i pielęgniarska zapewnia profesjonalny proces leczenia i pielęgnacji.

SP ZOZ
Tomaszów Lubelski
Główna | O nas | Zamówienia publiczne | Mapa dojazdu | Kontakt | Uwagi do strony
© 2009 SP ZOZ Tomaszów Lubelski. Prawa zastrzeżone.