Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
w Tomaszowie Lubelskim
 
            
 

Witamy na naszej stronie!                                                                                    

.: Oddziały :: Oddział Wewnętrzny Dziecięcy :.
Oddziały: Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Dziecięcym Wewnętrzny Dziecięcy Reumatologiczny Laryngologiczny Obserwacyjno-Zakaźny dla Dorosłych Obserwacyjno-Zakaźny Dziecięcy Noworodkowy Ginekologiczno-Położniczy Internistyczno-Kardiologiczny Wewnętrzny z profilem geriatrycznym Gruźlicy i Chorób Płuc Neurologii i Leczenia Padaczek Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dział Anestezjologii
Oddział Wewnętrzny Dziecięcy
Kierownik Oddziałulek. med. Andrzej Kaczor
specjalista pediatra
Zastępca Kierownikalek. med. Ewa Kaptur
specjalista pediatra
Pielęgniarka KoordynującaStefania Bartecka

telefony
Kierownik Oddziału846 644 411 w. 407
Gabinet lekarski846 644 411 w. 481
Dyżurka pielęgniarek846 644 411 w. 459
Dla pacjentów848 020 049, 846 644 411 w. 516

lekarze
  • lek. med. Janina Moniak - lekarz pediatra , specjalista chorób płuc i alergolog

Mali pacjenci również zapisali się w długoletniej historii tomaszowskiego szpitala. Początkowo leczeni byli w oddziałach wewnętrznym, chirurgicznym. W roku 1950 otworzono 45-łożkowy oddział wewnętrzny dziecięcy. Pierwszym ordynatorem był lek.med. Zbigniew Błażejewski, od 1963 do 1975 roku lek. med. Jan Żukowski, następnie lek.med. Alicja Skakuj-Kurkiewicz. Od 1994 ordynatorem jest lek. med. Andrzej Kaczor.

W latach dziewięćdziesiątych przeprwadzono generalny remont oddziału, dzięki czemu wygląd i funkcjonalność oddziału znacznie się polepszyły.

Obecnie oddział posiada 3-łóżkową salę intensywnej terapii z możliwością ciągłego monitorowania czynności życiowych, 4 sale dla niemoląt w 2 dla matek karmiących, sale dla dzieci młodszych i starszych oraz pomieszczenia w których dzieci mogą się bawić.

Rocznie w oddziale leczy się około 1000 dzieci. Opiekę nad małymi pacjentami sprawują doświadczeni lekarze specjaliści oraz wykwalifikowane pielęgniarki "o dużym sercu". Cały personel robi wszystko, aby oprócz czynności leczniczych stworzyć dzieciom i ich rodzicom przyjazną, życzliwą atmosferę.

SP ZOZ
Tomaszów Lubelski
Główna | O nas | Zamówienia publiczne | Mapa dojazdu | Kontakt | Uwagi do strony
© 2009 SP ZOZ Tomaszów Lubelski. Prawa zastrzeżone.