.
. logo Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
w Tomaszowie Lubelskim
h1 h2
l1
l3l
 
BIP
program PlByUa
MS_FS
 
rpo FE_IS
Finansowane z budżetu Państwa

Witamy na naszej stronie!                                                                             .       

Oddział Reumatologiczny

Kierownik Oddziału

lek. med. Andrzej Kamiński
specjalista reumatolog

Zastępca Kierownika

lek. med. Agnieszka Kowal
specjalista reumatolog

Pielęgniarka Koordynująca

mgr Izabela Parkot
specjalista pielęgniarstwa internistycznego

telefony:
Kierownik Oddziału 84 664 44 11 w. 338
Gabinet lekarski 84 664 44 11 w. 421
Dyżurka pielęgniarek 84 664 44 11 w. 434
Sekretariat 84 664 44 11 w. 361
Dla pacjentów 84 664 44 11 w. 363
SKYPE link
lekarze:
 
lek. med. Anna Parkot
specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog

Dr Janusz Peter napisał w roku 1957: "W lipcu b.r. stworzony zostanie nowy oddział gośćcowy na 35 łóżek w oddzielnym pawilonie jednopiętrowym, do którego wzniesienia przyczynił się niemało Komitet Rozbudowy Szpitala i pracownicy szpitala. Rozrobieniem bowiem zaprawy wapiennej oraz znoszeniem cegły na budowę zajęli się niemal wyłącznie sami pracownicy szpitala, tak salowe jak i pielęgniarki oraz lekarze, wyjąwszy jednego, który odmówił samoopodatkowania się na ten cel pomimo, że wszyscy inni łożą od comiesięcznych poborów drobne datki od dwóch lat"

Pierwszym ordynatorem był lek. Zdzisław Martinka do 1993. Następnym ordynatorem został Wiesław Proc - do stycznia 2007, obecnie Kierownikiem Oddziału jest lek. med. Andrzej Kamiński Pierwszą pielęgniarką oddziałową była pani Danuta Kowalska, następną Maria Wiśniewska a obecnie Izabela Parkot.

Już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku twórcy tego oddziału zdawali sobie sprawę jak ważny problem zdrowotny stanowią choroby reumatyczne.

W chwili obecnej pacjenci cierpiący na choroby reumatyczne przyjmowani są w większości w trybie planowym. Terminy przyjęć ustalane są według kolejności zgłoszeń, tylko przypadki ostre przyjmowane są w trybie nagłym. Przy oddziale znajduje się dział fizykoterapii. Dzięki temu pacjenci w trakcie hospitalizacji korzystają z leczenia prądami interferencyjnymi, polem magnetycznym, ultradźwiękami, korzystają z masaży wirowych i sali gimnastycznej. Fachowy personel tego działu służy wszechstronną pomocą. W ramach leczenia stosowane są procedury nakłuć stawowych, okołostawowych i okołokręgosłupowe (tzw. blokady). Oddział prowadzi również trzy programy terapeutyczne leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów infliximabem, adalimumabem, golimumabem i etanerceptem.

Powyższe programy to najnowocześniejsze metody leczenia dzięki którym komfort życia pacjentów chorych na reumatoidalne zapalenie stawów znacznie się poprawia i chroni przed niepełnosprawnością.

Dzięki półwiecznej historii oddziału personel czuje się zobowiązany do podtrzymywania jego tradycji.

SP ZOZ
Tomaszów Lubelski
Główna | O nas | Zamówienia publiczne | Mapa dojazdu | Kontakt | Uwagi do strony
© 2009 SP ZOZ Tomaszów Lubelski. Prawa zastrzeżone.