Dalsze prace przy nowym budynku

Opublikowano: 11 październik 2024
Prace przy budowie nowego budynku szpitala są na etapie realizacji konstrukcji części podpiwniczonej. Zakończono już wszystkie przygotowania, które obejmowały usunięcie drzew i krzewów znajdujących się na terenie budowy oraz przeniesiono sieci sanitarne i elektryczne, które kolidowały z projektem budynku szpitala. Kolejnym krokiem było zabezpieczenie wykopu, który zrealizowano przy użyciu tzw. ściany berlińskiej, co zapewnia stabilność ścian wykopu podczas dalszych prac.
Prace ziemne w obszarze podpiwniczenia budynku również zostały zakończone. Położono beton podkładowy pod całą płytą fundamentową, na którym następnie rozpoczęto montaż zbrojenia oraz wykonano instalację kanalizacyjną i instalację odgromową znajdującą się w płycie fundamentowej. Równocześnie realizowana jest hydroizolacja części podziemnej.
Wykonano już betonowanie około 60% płyty fundamentowej, a obecnie trwają prace nad zakończeniem zbrojenia pozostałej części. Dodatkowo zrealizowano już instalację kanalizacji deszczowej, która będzie odprowadzać wodę z parkingu.