O Szpitalu

Etyka

Opublikowano: 13 luty 2023

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim został powołany Zespół ds. Etyki, do którego mogą zgłaszać się osoby zatrudnione i pacjenci z problemami natury etycznej związanymi z wykonywaniem obowiązków zawodowych lub pobytem w szpitalu.

Zespół ds. Etyki kieruje się zasadą poufności i jest zobowiązany do jej zachowania w całym toku postępowania oraz po jego zakończeniu.

Zgłaszanie problemów etycznych odbywa się poprzez:

1. Zgłoszenie pisemne w sekretariacie Dyrekcji SP ZOZ, w zaklejonej kopercie opatrzonej datą i zaadresowanej: „Zespół ds. Etyki”
  2. Zgłoszenia elektroniczne na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każdy wniosek kierowany do Zespołu ds. Etyki powinien zawierać;

1. Imię i nazwisko osoby zgłaszającej wniosek
  2. Numer telefonu kontaktowego/adres e-mail
  3. Opis sytuacji/problemu etycznego
  4. Dyspozycje dotyczące formy kontaktu w celu przekazania opinii końcowej Zespołu ds. Etyki

Zgłoszenia anonimowe nie będą rozpatrywane.