otwarcie nowych pracowni TK oraz RTG

Opublikowano: 11 październik 2024
W dniu 8 października 2024 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej z nowoczesnym 80-rzędowym tomografem Aquilin Prime oraz pracowni RTG z nowym aparatem rentgenowskim Riviera CSX. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego przy SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim oraz współpracujących z nim pracowni diagnostycznych” dofinansowanego z dotacji celowej Ministerstwa Zdrowia w ramach Funduszu Medycznego w wysokości 6 347 352,00 zł.
Najnowocześniejsze aparaty do diagnostyki obrazowej pozwolą precyzyjniej i znacznie szybciej wykonywać badania diagnostyczne. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu wspomaganemu przez algorytmy sztucznej inteligencji diagnostyka będzie znacznie dokładniejsza. Mieszkańcom powiatu zapewnione zostały wysokiej jakości procedury diagnostycznych oraz wysokospecjalistyczne świadczenia medyczne, co bezpośrednio wpłynie na ich bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że nowoczesny sprzęt pozwoli na prowadzenie szerokiej i precyzyjnej diagnostyki w zakresie badan obrazowych, a nowe pracownie pozwolą naszym pacjentom czuć się komfortowo podczas wykonywania badań.