Zakup dwóch karetek

Opublikowano: 27 czerwiec 2023
Podpisanie umowy na sfinansowanie zakupu dwóch karetek
26 czerwca 2023 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, pomiędzy Wojewodą Lubelskim a Powiatem Tomaszowskim, została podpisana umowa na realizację zadania dofinansowanego z rezerwy ogólnej budżetu państwa pn.: „Zakup karetek dla SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim”.
Koszt zakupu dwóch karetek wynosi 786 500 zł, z czego dotacja z budżetu państwa to 460 000 zł. Pozostałe środki stanowią wkład własny Powiatu Tomaszowskiego i SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim.
Karetki będą użytkowane m.in. do transportu wewnątrzszpitalnego i zleconego przez lekarzy rodzinnych.
W imieniu Powiatu Tomaszowskiego umowę podpisali: Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń – Wicestarosta oraz Grażyna Murjas – Skarbnik Powiatu.
W wydarzeniu uczestniczyli również: Tomasz Zieliński – Poseł na Sejm RP, który wspierał proces pozyskania funduszy na zakup karetek oraz Katarzyna Gucz – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Gałecki – Dyrektor SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim, Bernard Żaroffe - Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa i Marek Kiełbasa - Zastępca Dyrektora ds. Inwestycyjnych, Zamówień Publicznych i Administracyjno-Ekonomicznych tomaszowskiego szpitala.