Budżet państwa

Zakup karetek dla SP ZOZ

Opublikowano: 18 październik 2023
Zakup karetek dla SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim
Miło nam poinformować, że Szpital w Tomaszowie Lubelski zakupił dwie nowoczesne karetki wraz z wyposażeniem potrzebnym do ratowania życia i zdrowia pacjentów.
Karetki zostały zakupione w ramach zadania: „Zakup karetek dla SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim” i zastąpią dotychczasowe, wysłużone już ambulanse, które służyły tomaszowskiemu Szpitalowi od kilkunastu lat. Dzięki zakupowi zwiększony zostanie poziom bezpieczeństwa transportowanych osób a także usprawni pracę załogom ambulansów. Nowe ambulanse służyć będą jako karetki transportowe.
Koszt zakupu karetek to 923 901, 33 zł, z czego 460 000,00 zł zostało sfinansowane z rezerwy ogólnej Budżetu Państwa a pozostałe środki to wkład własny Powiatu Tomaszowskiego - 160 996,33 zł oraz Szpitala - 302 905,00 zł.
W poniedziałek nastąpiło uroczyste przekazanie karetek do użytku, w którym uczestniczyli między innymi: Pan Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, który w bardzo dużym stopniu przyczynił się do pozyskania funduszy na zakup karetek, Pan Jarosław Korzeń – Wicestarosta Tomaszowski, Pani Katarzyna Gucz – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego oraz dyrekcja Szpitala na czele z Panem Dariuszem Gałeckim Dyrektorem Naczelnym.
Szpital w Tomaszowie Lubelskim składa serdeczne podziękowania Rządowi Polskiemu na czele z Panem Premierem Mateusz Morawiecki za ogromne wsparcie i przyznanie środków z budżetu Państwa na powyższy zakup.