Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
w Tomaszowie Lubelskim
 
            
 

Witamy na naszej stronie!                                                                                    

.: Oddziały :: Oddział Wewnętrzny z profilem Geriatrycznym :.
Oddziały: Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Dziecięcym Wewnętrzny Dziecięcy Reumatologiczny Laryngologiczny Obserwacyjno-Zakaźny dla Dorosłych Obserwacyjno-Zakaźny Dziecięcy Noworodkowy Ginekologiczno-Położniczy Internistyczno-Kardiologiczny Wewnętrzny z profilem geriatrycznym Gruźlicy i Chorób Płuc Neurologii i Leczenia Padaczek Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dział Anestezjologii
Oddział Wewnętrzny z profilem geriatrycznym
Kierownik Oddziałulek. med. Tomasz Oleszczuk
specjalista chorób wewnętrznych, specjalista geriatrii
Zastępca Kierownikalek. med. Anna Korkowska
specjalista chorób wewnętrznych, specjalista endokrynologii
Pielęgniarka KoordynującaMaria Gęborys
specjalista pielęgniarstwa geriatrycznego
telefony
Gabinet Kierownika Oddziału364
Gabinet lekarski468
Pielęgniarka Koordynująca381
Sekretariat439
Gabinet psychologa382
Gabinet rehabilitacji346
Dyżurka pielęgniarek438
lekarze
  • lek. med. Irena Bielecka-Miszczyszyn - lekarz chorób wewnętrznych
  • lek. med. Kinga Gajewska - lekarz - rezydent chorób wewnętrznych
  • Agnieszka Pryciuk - mgr psychologii
  • Anna Urbańska - mgr fizjoterapii
Historia Oddziału II Wewnętrznego sięga roku 1970 kiedy w czasie modernizacji istniejącego już wcześniej oddziału wewnętrznego przeniesiono łóżka męskie na parter Oddziału Reumatologicznego.

Po dwóch latach przebudowy oddziału wewnętrznego, z powodu znacznego deficytu łóżek internistycznych zdecydowano o pozostawieniu dodatkowych łóżek tworząc II Oddział Wewnętrzny. W następnych latach został on powiększony przez adaptację kolejnych pomieszczeń znajdujących się na parterze zajmowanego budynku.

W czasie kilkudziesięcioletniej działalności przez oddział przewinęło się wielu lekarzy. Czternastu z nich zdało egzamin specjalizacyjny pierwszego stopnia, sześciu uzyskało tytuł specjalisty drugiego stopnia z chorób wewnętrznych, jeden tytuł geriatry i jeden endokrynologa. Prowadzono szkolenia dla studentów i stażystów różnych uczelni medycznych.

W roku 1997 powstała przy oddziale Stacja Hemodializ, która funkcjonowała w strukturach SP ZOZ do 2011 roku, od tego czasu pracuje nadal na terenie szpitala już jako jednostka firmy B. Braun Avitum Polska.

Po adaptacji pomieszczeń po stacji dializ oddział posiada obecnie 9 sal, poszerzył także swoje zaplecze socjalno-techniczne i świadczy usługi medyczne dla ludności powiatu wykonując średnio 1500 hospitalizacji rocznie. Zakres świadczeń obejmuje niemal wszystkie działy interny z przewagą, zwłaszcza w ostatnich latach, chorób wieku podeszłego i chorób przewlekłych. Idąc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu rozszerzono zakres działalności o profil geriatryczny, od XII 2014 świadczenia szpitalne z zakresu geriatrii są kontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, otrzymaliśmy także wsparcie od Wielkiej Orkietry Świątecznej Pomocy.

SP ZOZ
Tomaszów Lubelski
Główna | O nas | Zamówienia publiczne | Mapa dojazdu | Kontakt | Uwagi do strony
© 2009 SP ZOZ Tomaszów Lubelski. Prawa zastrzeżone.