Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
w Tomaszowie Lubelskim
 
            
 

Witamy na naszej stronie!                                                                                    

.: Oddziały :: Oddział Reumatologiczny :.
Oddziały: Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Dziecięcym Wewnętrzny Dziecięcy Reumatologiczny Laryngologiczny Obserwacyjno-Zakaźny dla Dorosłych Obserwacyjno-Zakaźny Dziecięcy Noworodkowy Ginekologiczno-Położniczy Internistyczno-Kardiologiczny Wewnętrzny z profilem geriatrycznym Gruźlicy i Chorób Płuc Neurologii i Leczenia Padaczek Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dział Anestezjologii
Oddział Reumatologiczny
Kierownik Oddziałulek. med. Andrzej Kamiński
specjalista reumatolog
Lekarzelek. med. Sylwia Zub
specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog
lek. med. Anna Parkot
specjalista chorób wewnętrznych
lek. med. Agnieszka Kowal
specjalista reumatolog
Pielęgniarka Koordynującamgr Izabela Parkot
telefony
Kierownik Oddziału846 644 411 w. 338
Gabinet lekarski846 644 411 w. 421
Dyżurki pielęgniarek/Pielęgniarka Koordynująca846 644 411 w. 434
Dla pacjentów846 644 411 w. 363
Sekretarka medyczna846 644 411 w. 361
Dr Janusz Peter napisał w roku 1957: "W lipcu b.r. stworzony zostanie nowy oddział gośćcowy na 35 łóżek w oddzielnym pawilonie jednopiętrowym, do którego wzniesienia przyczynił się niemało Komitet Rozbudowy Szpitala i pracownicy szpitala. Rozrobieniem bowiem zaprawy wapiennej oraz znoszeniem cegły na budowę zajęli się niemal wyłącznie sami pracownicy szpitala, tak salowe jak i pielęgniarki oraz lekarze, wyjąwszy jednego, który odmówił samoopodatkowania się na ten cel pomimo, że wszyscy inni łożą od comiesięcznych poborów drobne datki od dwóch lat"

Pierwszym ordynatorem był lek. Zdzisław Martinka do 1993. Następnym ordynatorem został Wiesław Proc - do stycznia 2007. Pierwszą pielęgniarką oddziałową była pani Danuta Kowalska, następną Maria Wiśniewska a obecnie Izabela Parkot.

Już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku twórcy tego oddziału zdawali sobie sprawę jak ważny problem zdrowotny stanowią choroby reumatyczne.

W chwili obecnej pacjenci cierpiący na choroby reumatyczne przyjmowani są w większości w trybie planowym. Terminy przyjęć ustalane są według kolejności zgłoszeń, tylko przypadki ostre przyjmowane są w trybie nagłym. Przy oddziale znajduje się dział fizykoterapii. Dzięki temu pacjenci w trakcie hospitalizacji korzystają z leczenia prądami interferencyjnymi, polem magnetycznym, ultradźwiękami, korzystają z masaży wirowych i sali gimnastycznej. Fachowy personel tego działu służy wszechstronną pomocą. W ramach leczenia stosowane są procedury nakłuć stawowych, okołostawowych i okołokręgosłupowe (tzw. blokady). Oddział prowadzi również trzy programy terapeutyczne lekowe:

  • leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów infliximabem
  • leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów adalimumabem
  • leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów golimumabem
  • leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów etanerceptem
Powyższe programy to najnowocześniejsze metody leczenia dzięki którym komfort życia pacjentów chorych na reumatoidalne zapalenie stawów znacznie się poprawia i chroni przed niepełnosprawnością.

Dzięki półwiecznej historii oddziału personel czuje się zobowiązany do podtrzymywania jego tradycji.

SP ZOZ
Tomaszów Lubelski
Główna | O nas | Zamówienia publiczne | Mapa dojazdu | Kontakt | Uwagi do strony
© 2009 SP ZOZ Tomaszów Lubelski. Prawa zastrzeżone.