Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej
w Tomaszowie Lubelskim
 
            
 

Witamy na naszej stronie!                                                                                    

.: Oddziały :: Oddział Noworodkowy :.
Oddziały: Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Dziecięcym Wewnętrzny Dziecięcy Reumatologiczny Laryngologiczny Obserwacyjno-Zakaźny dla Dorosłych Obserwacyjno-Zakaźny Dziecięcy Noworodkowy Ginekologiczno-Położniczy Internistyczno-Kardiologiczny Wewnętrzny z profilem geriatrycznym Gruźlicy i Chorób Płuc Neurologii i Leczenia Padaczek Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dział Anestezjologii
Oddział Noworodkowy »Historia   »Wyprawka noworodka

Kierownik Oddziału lek. med. Maria Kościk-Romaszko
specjalista pediatra
Położna Koordynująca Dorota Piwko
telefony
Kierownik Oddziału846 644 411 w. 457
Gabinet lekarski846 644 411 w. 457
Dyżurki pielęgniarek846 644 411 w. 491, 373

Z Sali Porodowej mamy wraz ze swoim dzieckiem trafiają na oddział położniczo-noworodkowy. Tutaj w salach 3 osobowych przebywają razem ze swoim maleństwem (tz.system rooming-in).

Fachowy i życzliwy personel oddziału noworodkowego aktywnie pomaga Mamom w karmieniu swoich pociech piersią oraz uczy zasad pielęgnacji noworodka. Udziela praktycznych rad dotyczących żywienia i stylu życia kobiety w okresie laktacji. Personel czuwa nad prawidłowym przebiegiem okresu adaptacji noworodka do otaczającego go środowiska.

Każda sala posiada stanowisko do pielęgnacji dziecka, co znacznie pomaga Mamie w opiece nad swoim Maleństwem. Udostępniamy Mamom także wózki na kółkach, dzięki którym mogą razem ze swoim dzieckiem wyruszać na spacery po korytarzu oddziału.

W trosce o zdrowie naszych małych Pacjentów, noworodki są u nas szczepione przeciw WZW i BCG, a w 3 dobie pobierane są testy przesiewowe w kierunku wykrywalności chorób metabolicznych wrodzonych.

Pobyt dziecka na oddziale trwa średnio 3 dni po porodzie siłami natury i 5-6 dni po cięciu cesarskim. Godziny odwiedzin 8-22. Na oddział nie zaleca się wprowadzania dzieci ze względu na większą możliwość przenoszenia infekcji.

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy posiadamy na oddziale sprzęt do przesiewowego badania słuchu

Dużą wagę przykładamy do karmienia naszych małych Podopiecznych piersią. Mleko matki jest idealnym pokarmem dla nowonarodzonego dziecka zarówno pod względem jakościowym jak i ilościowym. Jego skład zmienia się i dostosowuje do potrzeb dziecka. Zapewnia mu właściwy rozwój, w znacznym stopniu chroni je przed infekcjami i innymi chorobami, takimi jak alergia, cukrzyca, czy otyłość. O wyborze sposobu żywienia dziecka decyduje przede wszystkim jego Mama - zawsze respektujemy jej świadomą decyzję.

Szpital SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim realizuje "10 Kroków do Udanego karmienia Piersią", będące podstawą programu WHO i UNICEF "Szpital Przyjazny Dziecku". W marcu 2008 poddaliśmy się ocenie realizacji wyżej wymienionego programu i otrzymaliśmy certyfikat "Szpital Przyjazny Dziecku".

SP ZOZ
Tomaszów Lubelski
Główna | O nas | Zamówienia publiczne | Mapa dojazdu | Kontakt | Uwagi do strony
© 2009 SP ZOZ Tomaszów Lubelski. Prawa zastrzeżone.